Hamilelik ve doğum sonrası pilates eğitimi

hamilelik ve do?um sonras? pilates e?itimi

Kış sezonunun açılmasıyla eğitimler de başladı. Bu sezon bilgilerimi hamile ve doğum sonrası pilatesi üzerine uzmanlaşmak isteyen meslektaşlarımla paylaşmaya başlıyorum. İlk eğitimim bu pazar 20 eylül 2015 (tek günlük), sonrakiler ekim ayında ve sonrasında (iki günlük) devam edecek. Şimdiden heyecanlıyım.

Bu eğitimle klasik hamile pilatesi ve doğum sonrası pilates eğitim sınıfı kavramının fazlasıyla üzerine çıkıyoruz. Katılımcılar anne adayı, doğum süreci ve douum sonrasıyla ilgili yeterli ve güncel bilgiler edinecekler.

Bir gebeyle doğuma kadar en az 30 özel ders yapabilirsiniz ve bunca zamanı paylaştıktan sonra onun üzerindeki etkiniz yadsınamaz. Söyledikleriniz, fikirleriniz, paylaşımlarınız çok çok önemli. Onun doğum sürecine hem fiziksel, hem de zihinsel olarak olarak hazırlanmasına yardımcı olabiliriniz. Bundan yola çıkarak doğum süreciyle ilgili bilgiler, doğuma yardımcı pozisyonlar, masajlar ve nefes tekniklerini eğitimime ekledim. Ben derslerimde bunları kullanıyorum ve büyük fark yarattığını görüyorum.

Her pilates eğitmeninde olması gerektiği gibi iyi bir hamile pilatesi ve doğum sonrası eğitmeninin de anatomi olarak bilgili, yaratıcı ve güvenli egzersiz seçimi yapabilecek kapasitede olması, elindeki tüm ekipmanları kullanarak anne adayını doğuma ve sonrasına hazırlaması, postpartum dönemin bilinciyle annenin tekrar egzersize, bedeninin toparlanma sürecine ve bebekli yeni hayata adapte olmasına yardımcı olması gerekir.

Tüm bu bilgileri ve fazlasını derslerine başlamadan çantana koymak istersen eğitimlerimden birine beklerim.

Eğitim tarihlerimi instagram adresimden https://instagram.com/ozgedundartaskin/ Seam Academy internet sitesinden www.seamacademy.com dan takip edebilirsin.

 

HAMİLELİK VE DOĞUM SONRASI DÖNEMDE PİLATES / PRENATAL – POSTNATAL PİLATES

 

Eğitim Detayı; 

Hamilelik, doğum ve doğum sonrası dönem kadınların hem bedenen, hem de ruhen büyük değişimler yaşadıkları büyüleyici bir yolculuktur. Pilates eğitmenleri olarak bizler de anne adaylarının bu yolculuktaki en önemli destekçilerinden biriyiz. Bunun farkında olarak onlara daha doğru bilgiler, yaşadıkları değişimlere uygun egzersiz seçimleri ve ders içerikleri hazırlayarak çok daha fazla yardımcı olabiliriz.
Hamilelik, doğum ve doğum sonrası dönemle ilgili bilgilenmek, gerek anatomik, gerekse psikolojik açıdan onlara nasıl bir destek vereceğinizi detaylı bir şekilde öğrenmek ve bolca pratik yapmak için sizleri eğitimimize bekliyoruz.

Eğitim İçeriği;

  • Hamilelik ve doğum sonrası dönemde yaşanan anatomik, postural, psikolojik ve hormonal değişimler
  • Hamileliğin 3 trimesterında yaşanan değişimler ve egzersiz önlemleri
  • Tüm trimesterler için trapez, reformer, ladder barrel, chair ve matwork hareket varyasyonları ve modifikasyonları
  • Hamileliğin 3. trimesteri için derse eklenecek nefes, masaj ve rahatlatıcı rebozo tekniği
  • Hamilelik ve doğum sonrası abdominal güçlenme
  • Pelvis anatomisi ve pelvik taban farkındalığı (güçlenme ve gevşemenin önemi)
  • Gizemli yolculuk doğum; Nasıl başar, aşamaları ve doğuma yardımcı pozisyonları öğrenmek
  • Erken postnatal dönem ve sonrası yaşanan değişimler ve egzersiz önlemleri
  • Doğum sonrası dönem için rehabilitasyon ve doğru hareket seçimi; Diastasis Recti, diastasis simfisis pubis, pelvic girdle pain nedir?

 

 

 

Bu yazıyı paylaş
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on TumblrPin on PinterestShare on Google+Print this pageEmail this to someone

Bir Cevap Yazın

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.